Lžíce na med - olivové dřevo El Puente

Kód: PL6-20-001
Tip
Značka: El Puente
309 Kč 255 Kč bez DPH
Skladem (7 ks)
Můžeme doručit do:
28.5.2024

Praktická lžička na med z olivového dřeva 17cm - na med z olivového dřeva. Krásné na pohled, příjemné na dotek. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Praktické lžičky - naběračky na med z báječného olivového dřeva, krásné na pohled, příjemné na dotek. Ruční práce řemeslníků z organizace Bethlehem Fair Trade Artisans v Palestině. Vyrobeno podle pravidel spravedlivého obchodu. Olivovník poskytuje vysoce dekorativní dřevo, které má tmavé, zrnité jádro s nepravidelnými žilkami. Husté a velmi tvrdé dřevo přesvědčí dlouhou životností. Je téměř zcela odolný proti hmyzu a plísním a povětrnostním vlivům. Čerstvě nařezané olivové dřevo obsahuje olej a voní trochu jako guma.

Vyberte si k ní fair med z naší nabídky nebo med a čaj  - rádi Vám sestavíme fair dárkový balíček podle Vašeho přání. Naprosto báječně vypadá kombinace lžičky a medového tria. :-)

Původ: Palestina

FAIR TRADE vylučuje dětskou práci, umožňuje chudým zemědělcům a jejich rodinám lepší životní podmínky, m.j. vzdělání, kvalitnější bydlení a lékařskou péči. 

Bethlehem Fair Trade Artisans

Bethlehem Fair Trade Artisans (BFTA) je organizace, která od roku 2009 pracuje na vytvoření lepší budoucnosti pro výrobce v Betlémě a na celém Západním břehu, kde mohou žít svobodně a nezávisle. Důležitou roli zde hraje také přístup na trh prostřednictvím spravedlivého obchodu.

Další vzdělávání hraje v BFTA důležitou roli. Výrobci se tak mohou pravidelně účastnit workshopů. BFTA podporuje také sociální projekty pro děti z regionu: Patří mezi ně například výstavba a vybavení knihovny, nákup hudebních nástrojů nebo placení školného.

BFTA spolupracuje s více než 160 producenty po celém Západním břehu Jordánu. Více než polovina z nich pracuje v rodinné skupině. V organizaci jsou vítáni i jednotliví řemeslníci. Produkty prodávají ve vlastním fairtradovém obchodě a na export. Řemeslníci jsou placeni vysoko nad minimální mzdou. Kromě toho je možné, aby výrobci dostávali zálohové platby.

Výrobci vytvářejí řemeslné výrobky z olivového dřeva, keramiky, skla a recyklovaného papíru. Použité olivové dřevo pochází převážně ze severní Palestiny. Olivovníky se po sklizni ořezávají. Dřevo, které odpadá při ořezávání stromů, řemeslníci vykupují a dále zpracovávají. Organizace prodává výrobky, které jsou často vyrobeny tak, aby odpovídaly historii města Betléma.

Doplňkové parametry

Kategorie: Řemeslné výrobky
Hmotnost: 0.1 kg
BIO: Ne
Gluten free:
Vegan:
Lactose free:
Bez cukru:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Od roku 1977 tato fair trade společnost dováží a distribuuje potravinářské a řemeslné výrobky z Afriky, Asie a Latinské Ameriky, a patří mezi průkopníky fairtrade v Evropě. Jejich cílem je spravedlivý celosvětový obchod, aby se lidé zamysleli na společenskou odpovědností v dnešním světě, a proto pořádají různé osvětové akce pro veřejnost a firmy, a i na politické úrovni.