Slon z mastku těžítko - natur

Kód: KE5-41-021
151 Kč 125 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
23.7.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Smolart je skupina keňských umělců v malé venkovské vesnici Tabaka nedaleko města Kisii. Tam členové skupiny pracují na místně dostupném mastku zvaném Kisii, který je pojmenován podle regionu. Mastek se dodává v různých variantách, stupních tvrdosti a barev. Umělecké dědictví se předává z generace na generaci a neustále se vyvíjí.

V mnoha případech venkovská populace v Keni nemá přístup k tradičnímu zaměstnání, a proto jsou ruční práce s dostupnými surovinami důležitým zdrojem příjmů. V minulosti byli malí producenti závislí na prostřednících. To snížilo zisky a zvýšilo cenu pro zákazníky.

 Proto se lidé z Tabaky v Kisii spojili, aby vytvořili svépomocnou skupinu, a stali se součástí WFTO. Přímý prodej jim byl umožněn prostřednictvím spravedlivého obchodu. Spravedlivé ceny zajišťují zásobování rodiny, od výživy až po vzdělání a zdraví.

Doplňkové parametry

Kategorie: Řemeslné výrobky
Hmotnost: 0.15 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

V roce 1988 začínali jako společnost DWP – partner třetího světa, ale v současnosti jsou WeltPartner – světový partnerem. Mohou se chlubit 60 partnery v zemích třetího světa, přibližně 1550 produkty a podporou 50 000 lidí. Dávají si záležet na společenské odpovědnosti – fair trade, CO2 neutrální přeprava, integrační pracovní pozice v Německu, podpora Organizace na ochranu dětí na Filipínách.