Mletá káva Fairtrade - BIO Schonkaffee 250g

Kód: 8910928
Neohodnoceno
Značka: Gepa
180 Kč
Skladem (> 5 ks)

BIO Schonkaffee - mletá káva, 250 g

Detailní informace

Detailní popis produktu

S plným obsahem kofeinu, ale jemná a šetrná pro zažívání. To je hlavní výhoda speciální šetřící kávy Schonkaffee, 100% arabiky ze zemí Latinské Ameriky. 

Specifikum výroba této bio kávy spočívá v napaření surových kávových bobů pod zvýšeným tlakem a teplotě. Tím se sníží účinnost dráždivých látek obsažených v kávě. Bio Schonkaffee tak i přes plný obsah kofeinu a výtečnou chuť šetří zdraví. Je vhodné pro milovníky kávy s citlivějším zažíváním, i pro všechny, kdo mají velkou spotřebu kávy a měli by svému tělu trochu ulevit.

Původ: Guatemala, Honduras, Mexiko (Unión Majomut)

FAIR TRADE zlepšuje životní podmínky rodin drobných pěstitelů v rozvojových zemích, zajišťuje vzdělání jejich dětem a chrání životní prostředí. Například bolivijské družstva Alto Sajama díky férové výkupní ceně mohlo přejít na ekologickou produkci. Don Andréz z dalšího družstva si pochvaluje pokrok ve své komunitě: „Když jsme se v roce 1992 chtěli s ostatními rolníky radit, jak společně postupovat vůči výkupcům kávy, museli jsme se scházet pod stromem. Později jsme díky výnosům ze spravedlivého obchodu postavili přístřešek. Dnes máme velký sklad a setkáváme se v útulné kuchyni, kde má dokonce každý svojí židli. Za tento úspěch vděčíme spotřebitelům naší fair trade kávy.“

Kávy fair trade organizace GEPA jsou praženy tradičním dlouhotrvajícím postupem, díky kterému jsou silné a mohou být dávkovány úsporně. Schonkaffee dosahuje na stupnici chuti od 1 (jemná) do 5 (silná káva) hodnotu 1.

Čistý obsah:
250 g
Fairtrade podíl:
100 %
Ingredience:
arabika 100%*°

* složka ze spravedlivého obchodního vztahu
° složka z ekologického zemědělství

CZ-BIO-002

Doplňkové parametry

Kategorie: FAIRTRADE produkty
Hmotnost: 0.25 kg
BIO: Ano
Gluten free:
Vegan:
Lactose free:
Bez cukru: